Bugun...


Çoban: ’Turist rehberleri ve seyahat acenteleri de destek kapsamına Alınmalı’
(RHA Ajans/RHA)-Şanlıurfa Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban, Müzeler Haftası ve Esnaf Destek Paketi hakkında açıklamalarda bulundu.


Çoban: ’Turist rehberleri ve seyahat acenteleri de destek kapsamına Alınmalı’
+ -
ŞURO Başkanı Müslüm Çoban yaptığı açıklamada “18 Mayıs Dünya Müzeler gününü ve 18-24 Mayıs Müzeler Haftasını kutluyorum. Pandemi nedeniyle Müzeler Haftasını buruk bir Sevinçle karşıladık.
Şanlıurfa ve bölgemizde tur organizasyonu yapan bir çok seyahat acentesi kısıtlamaların ve araçlarda %50 kısıtlama sebebiyle tur maliyetleri arttığından büyük zorluk çekmektedirler.
Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu esnaf destek paketinde turizimcilerin olmaması üzüntü yaratmıştır. Pandemi sürecinde en kötü etkilenen sektörlerin başında Turizm gelmiştir. Destek Paketinde Turist rehberlerinin ve seyahat acentelerinin olmaması turizim sektöründe büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Hükümetimizden turist rehberleri ve seyahat acentelerinin de destek kapsamına alınmasını istiyoruz.
Pandemi vaka sayılarının azalması, aşılama oranlarının yükselmesi İle Kısıtlamaların tamamıyla ortadan kalkmasını Umut ediyorum. O zaman hem Şanlıurfa hem de Bölge turizminde gözle görülür bir artış olacaktır.” Açıklamasında bulunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI