Bugun...


İyi Partili Türkkan’dan mecliste DEDAŞ çıkışı: Bu yapılanların adı tam anlamıyla çiftçilere zulüm
(RHA AJANS/RHA) - İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, "DEDAŞ’ın sulamanın yapıldığı bu hayati dönemde Sulama Birliklerinin borcu var bahanesiyle enerjiyi kesmesi çiftçilerin ekmiş oldukları ürünlerin ortada heba olmasına sebebiyet oluyor. Bu durum büyük maddi kayıplara yol açıyor. Bu yapılanların adı tam anlamıyla çiftçilere zulüm" dedi.

İyi Partili Türkkan’dan mecliste DEDAŞ çıkışı: Bu yapılanların adı tam anlamıyla çiftçilere zulüm
+ -
Şanlıurfa'da hem vatandaşın hem çiftçinin hem de esnafın DEDAŞ sorunu bitmek bilmezken, bu sorun katlanarak devam ediyor.
DEDAŞ‘ın elektrik borcu gerekçesiyle çiftçilere yönelik olarak uyguladığı ‘Desteklemeye bloke’ uygulaması bu kez İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan tarafından Meclise taşındı.
Meclis grubunda söz alıp bu konuyu gündeme getiren Türkkan, şu ifadelere yer verdi:
”Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Şanlıurfa‘da borcu olsun veya olmasın kanuna uygun olmayan bir şekilde bütün çiftçilerin Ürün ve Doğrudan Gelir Destekleme hesaplarına bloke koyuyor. DEDAŞ, Sulama Birliklerinden alacaklarını tahsil edebilmek için elektrik kesme yoluna gidiyor. Bu büyük bir haksızlık. DEDAŞ’ın sulamanın yapıldığı bu hayati dönemde Sulama Birliklerinin borcu var bahanesiyle enerjiyi kesmesi çiftçilerin ekmiş oldukları ürünlerin ortada heba olmasına sebebiyet oluyor. Bu durum büyük maddi kayıplara yol açıyor. Bu yapılanların adı tam anlamıyla çiftçilere zulüm. Bu konuda hükümetin dikkatini çekmek istiyorum.”

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI