Bugun...
12:01 | Erdoğan: "Türkiye, yalan habere en fazla maruz kalan ülkelerden biridir"      12:01 | ‘Yılın Otomobil Üreticisi’ açıklandı      12:01 | Mobil Oil Türk AŞ, üretim kapasitesini yüzde 20 artıracak      12:01 | Çinli araştırmacılar, kanser araştırmalarında çığır açacak bir buluşa imza attı       12:01 | İstihdam verileri belirleyici olacak      12:01 | "Önümüzdeki yıl Çin’in enflasyonu ılımlı bir seyir izleyecek"      12:01 | İzmir’de yerli kuru fasulyeyle çiftçiye 1,5 milyon liralık destek      12:01 | Çin-Laos demir yolunda bir yılda 8.5 milyon yolcu taşındı      12:01 | 16. İstanbul Bilişim Kongresi’nde akıllı fabrikalardaki veriler konuşuldu      12:01 | Yoğun yağışlı havalarda güvenli sürüş için tavsiyeler      12:01 | HP Wolf Güvenlik Tehdit Öngörüleri Raporu’nu yayınladı      12:01 | DEVA Parti İl Başkanı Tüysüz: Valiliğin yasak kararı var, Erdoğan Şanlıurfa’da miting yapamaz      12:01 | Haliliye’de Haksız Kazanç Sağlayan Markete Cezai İşlem Uygulandı       11:31 | Can Kazaz, yeni albümü “ve Toprak”ı paylaştı      11:31 | TEGV, İzmir Çiğli Eğitim Parkı’na, Tasarım ve Beceri Atölyesi açtı      11:31 | Elektrik üretim şirketi, kurulu gücünü 3.727 megavata çıkardı      11:31 | Güncellenmeyen telefonlara dikkat      11:31 | Çocuklarda solunum yolu enfeksiyonunda antibiyotiğe dikkat      11:31 | İletişim Başkanı Altun, "Dönemin temel ve küresel sorunu hakikat krizidir"      11:31 | Çin, saat ve mücevherat sektöründe dünya birincisi İsviçre’yi geride bıraktı      


II. Uluslararası Maden Suyu Kongresi’nde içecek trendleri ve tüketicinin eğilimleri
Kızılay Doğal Maden Suları tarafından ikincisi düzenlenen ve “Bir Ömür Maden Suyu” temasıyla öne çıkan II. Uluslararası Maden Suyu Kongresi’nde “İçecek Trendleri ve Tüketici Eğilimleri” başlıklı panel sektördeki önemli isim...

II. Uluslararası Maden Suyu Kongresi’nde içecek trendleri ve tüketicinin eğilimleri
+ -
Rasime Yılmaz Ozman: Maden suyu kategorisinde kullanılmamış yeşil çay, açai, karavürmer gibi lezzetler ile Kızılay Plus’ı çıkardık.

 Alper Özcan: Maden suyunda çok büyük bir potansiyel var

 Kızılay Doğal Maden Suları tarafından ikincisi düzenlenen ve “Bir Ömür Maden Suyu” temasıyla öne çıkan II. Uluslararası Maden Suyu Kongresi’nde “İçecek Trendleri ve Tüketici Eğilimleri” başlıklı panel sektördeki önemli isimlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye’de maden suyu alanında araştırmalar yapmış akademisyenler ve sektör paydaşları Kızılay Doğal Maden Suları ev sahipliğinde düzenlenen II. Uluslararası Maden Suyu Kongresi kapsamında 17 Kasım Perşembe günü Emaar Address Istanbul Hotel’de bir araya geldi.

Ana teması “Bir Ömür Maden Suyu” olarak belirlenen kongrede “İçecek Trendleri ve Tüketici Eğilimleri” başlıklı panel, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Özen’in,  maden suyunun bir şişeden ötesi olduğunu vurgulayarak trendleri yakalamanın önemine dikkat çektiği panele; Kızılay İçecek Pazarlama Direktörü Rasime Yılmaz Ozman, Kantar Araştırma Strateji Direktörü Alper Özcan, Rafineri Reklam Ajansı Strateji Direktörü Can Çalışkan, Ödüllü Yazar ve Şef Yunus Emre Akkor katıldı.

Maden suyunun gerçeği nedir bunu anlatarak başladık

Kızılay İçecek Pazarlama Direktörü Rasime Yılmaz Ozman, “Tüketici, maden suyunu çok yemek içince içtiği ucuz bir içecek olarak görüyordu. İşe, maden suyunun gerçeği nedir bunu anlatarak başladık. Maden suyu hakkında araştırmalar yapılmasını istedik. Madensuyu.org Platformunu kurduk. En önemlisi, Afyon ve Erzincan kaynağımız var. Yıllarca Kızılay maden suyu olarak aynı şekilde satıldı. Rafa Erzincan ve Afyon’u yan yana koyduk ve tüketiciyle konuşmaya başladık. Tüketici etiketleri ve içeriği okumaya başladı. Markalar arasındaki farkları anlamaya başladı. 2020’nin başında yaptığımız bu hareket, kategoriyi de büyüttü. Afyon yüzde 23 civarında Erzincan ise yüzde 48 civarı büyümeye ulaştı. İnsanlar artık farklarını söylemeye başladı. 2 yıldır İstanbul Maratonu’nun sponsorları arasında yer alıyoruz. Orada sporcular stantlarımıza geldiğinde artık “ben Erzincan istiyorum, magnezyum almam lazım” diyor. İnsanlar mineral konuşmaya başladı. Sindirim için Afyon maden suyu istiyorum diyorlar” diye konuştu.

Sektörün geleceği adına en önemli örneğimiz Kızılay Plus ürünleri

Maden suyunun geleceğinin aromalı maden suyu olduğunu belirten Rasime Yılmaz Ozman, “İnsanlar artık sağlıklı içeceklere yöneliyor. Bu üç başlığa önem veren, iletişimini yapabilen markalar geleceğe kendilerini taşıyacak. İlki natural goodness dediğimiz sürdürülebilirlik ve yeşil şirket olmayı markanın kalbine koymak, bunu doğal ürünlerle yapmak, ikincisi healthy life style, yani sağlıklı yaşam tarzı, diğeri de purpose yani amacı olan marka olmak, sosyal sorumluluk anlamında çalışmalar yapmak. Etiketlerin şeffaflığı, okunabilir olması, markanın hikayesinin olması, dijitalizasyon, eder fiyat dengesinin olması, bunlar olmazsa olmazlar. Ürünlerimizi geliştirdiğimiz başlıklarımız da bunlar. Bunlar için de en önemli örneğimiz; Kızılay Plus ürünleri. Kızılay Plus, karamürverli,  açai çilek, yeşilçaylı maden suyu ürünleri. Zenginleştirilmiş mineraller, çinko, ginseng doğal olarak eklendi. Doğal bitki ve meyve ekstraktlarıyla, kalorisiz ve şekersiz olarak üretildi. 1 yıldır raflarda büyük ilgi görüyor. Maden suyu kategorisinde görülmemiş ve kullanılmamış lezzetler. Online kanalda yüzde 70’e varan büyümelere ulaşıyorlar. Aromalı maden suyu segmentinin üçte birine yaklaşmış durumdalar” dedi.

Yeni dünyayı anlarken maden suyunun yeri çok büyük

Kantar Araştırma Strateji Direktörü Alper Özcan, maden suyunda tüketici araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Özcan, “İçecek sektörünü kapsayan bu araştırma sonuçlarına göre maden suyunda çok daha büyük bir potansiyel var. Sağlıklı olmasının yanı sıra keyifli yanları var.  Maden suyu, sade ve meyveli- aromalı formlarıyla çok geniş bir dünyaya yayılıyor. Sağlıklı içecekler, asitli-gazlı içecekler, serinletici, keyif verici içecekler alanındayız. Bugün sade maden suyu ana kategori olarak görülüyor. Meyveli-aromalı maden suyu da ana kategori için de büyük bir potansiyel taşıyor” dedi.

Rafineri Reklam Ajansı Strateji Direktörü Can Çalışkan,  maden suyu sektörünün potansiyelini büyütmesi gereken bir sektör olduğuna değindiği konuşmasında daha geniş bir perspektifle bakılması, tüketicinin ne beklediğinin anlaşılması ve buna bir yaşam tarzı olarak bakılması unsurlarına dikkat çekti. Çalışkan; yeni dünyayı anlamanın gerekliliği, değişmez denilenlerin değişmesi, örneğin vegan burgerlerin yaygınlaşması gibi konu başlıkları hakkında dünya markalarından örnekler verdi.

Ödüllü Yazar ve Şef Yunus Emre Akkor,  “Günümüzde yeme içme kültürü inanılmaz derecede çarpıtıldı. Son dönemde bilinçli şekilde uyanan, sağlığa öncelik veren tüketici olduğunu görüyoruz” diye konuştu.


Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI